W minioną sobotę, 3 lutego, Koncertem Rodzinnym „Muzyka Wielkich Miast – PRAGA” rozpoczęliśmy drugą część sezonu koncertów z cyklu MUZYKOTEKA! (ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ)

W wypełnionej Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza spotkali się młodzi melomani sobotnich koncertów Pro Sinfoniki-Filharmonii Poznańskiej. Wspólnie wyruszyliśmy w muzyczną podróż do Pragi – miasta o długiej i ciekawej historii oraz wspaniałej architekturze. Nas jednak bardziej interesowała muzyka, a dokładniej dwaj kompozytorzy tworzący w Pradze – Antonin Dvořák oraz Josef Suk. Okazało się, że obu twórców łączyły nie tylko relacje zawodowe (Josef Suk studiował kompozycję u Antonina Dvořáka), ale także osobiste. Suk był bowiem zięciem Dvořáka – ojca czeskiej muzyki narodowej.

Podczas koncertu Poznańscy Filharmonicy wykonali kompozycje obu twórców – Scherzo Fantastique Josefa Suka, które zachwyciło kolorystyką instrumentalną oraz Pieśń bohatera op. 111 Antonina Dvořáka. Muzyka czeskich kompozytorów stała się też okazją do przypomnienia sobie założeń XIX-wiecznej muzyki programowej. Czym jest poemat symfoniczny, scherzo, a także symfonia programowa rozprawialiśmy z młodymi słuchaczami.

Jak widać na załączonych zdjęciach, brawurowe wykonania Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, które poprowadził charyzmatyczny dyrygent Charles Olivieri-Munrowe wywołało owacje na stojąco.

Przed nami spotkanie z waltornistami! Kolejny Koncert Rodzinny z cyklu MUZYKOTEKA odbędzie się już 16 marca! Zapraszamy na muzyczny poranek wypełniony szczyptą muzyki filmowej, rozrywkowej, klasycznej, a także z gier komputerowych! Podczas tego koncertu zagłosujemy i wybierzemy wspólnie program kwietniowego koncertu! O szczegółach informujemy TUTAJ

Bilety na koncerty MUZYKOTEKA dostępne są w kasie biletowej Filharmonii Poznańskiej (od wtorku do piątku, w godzinach 13 -17) oraz na stronie Bilety24.pl lub w zakładce bilety online.

Do zobaczenia!