Czy muzyka baroku to XVII-wieczny rock? A Czy barok może być inspirujący dla zespołów rockowych? Dla naszych młodych melomanów klasyka baroku w pigułce!

Już w sobotę 9 grudnia, o godzinie 11.00, zapraszamy do Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu, na Koncert Rodzinny z cyklu MUZYKOTEKA pod tytułem BaROCK!

Bilety na to wydarzenie dostępne są >> TUTAJ <<

 

wykonawcy:
Marcin SUSZYCKI – kierownictwo artystyczne
Radosław KOMOLKA – fagot
Kameralna Orkiestra Smyczkowa Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego.

w programie:
Jan Sebastian Bach III Suita orkiestrowa D-dur BWV 1068
Antonio Vivaldi Koncert na fagot a-moll RV 498

 

MUZYKOTEKA to sobotnie koncerty rodzinne, organizowane raz w miesiącu w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Adresowane są do małych* i dużych miłośników muzyki, dawnych i nowych przyjaciół Pro Sinfoniki, znawców i amatorów, a także tych, których zainteresują nasze niebanalne, muzyczne projekty.
*od 6. roku życia.

HISTORIA sobotnich koncertów sięga początków Pro Sinfoniki. Ich celem było i jest ukazanie piękna i różnorodności muzyki. Na Pro Sinfonicznej estradzie oklaskiwana była niezliczona rzesza artystów, wykonywane były dzieła różnych epok: stare i nowe, pochodzące z różnych stron świata. Istna muzykoteka, z której możecie brać to, co lubicie, czyli tradycyjne koncerty symfoniczne, muzykę ludową, muzykę popularną w niebanalnych opracowaniach, a także kino (nie takie) nieme.