Nie w Nowym Jorku, a w Moskwie – 29 maja – zakończymy 53. sezon artystyczny Pro Sinfoniki. Miłośnikom muzycznych podróży oraz sympatykom cyklu „Muzyka Wielkich Miast” nie mówimy jednak do widzenia, lecz do zobaczenia!

Kwarantanna oraz liczne obostrzenia spowodowały, że podróż za Ocean byłaby zbyt ryzykowna, zatem nic prostszego niż wybrać się nieco bliżej, za naszą wschodnią granicę, do stolicy Rosji – Moskwy. Tym bardziej, że miasto to słynie z przepięknej architektury, różnorodności kulturowej, wszechobecnych kontrastów oraz bogatej tradycji muzycznej.

W programie naszego koncertu nie zabraknie zatem twórczości kompozytorów związanych z Moskwą – Piotra Czajkowskiego i Siergieja Rachmaniowa, a także innych rosyjskich twórców. ZOBACZ PROGRAM KONCERTU

W świat rosyjskiej kantyleny wprowadzi nas perkusista Jakub Krawczyk oraz znana już z naszych poprzednich koncertów Kameralna Orkiestra Smyczkowa pod kierownictwem Marcina Suszyckiego.

Koncert „Muzyka Wielkich Miast” – Moskwa już 29 maja (sobota), o godzinie 11:00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Zapraszamy!

 

Przypominamy o konieczności zapoznania się z regulaminem organizacji widowni w Auli UAM oraz pobraniu, wypełnieniu i zabraniu ze sobą na koncert specjalnego oświadczenia. Oba dokumenty znajdują się tutaj: OŚWIADCZENIE i REGULAMIN