Czy róg i waltornia to ten sam instrument? Publiczność koncertu Cztery rogi świata już wie!  (GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ)

W sobotę, 16 marca 2024, grupa waltornistów Orkiestry Filharmonii Poznańskiej (Marcin Chrzanowski, Marta Murawska-Bednarska, Karina Banyś, Franciszek Czech) zabrała nas w niezwykłą podróż po różnych stylach muzycznych. Nie zabrakło znanych i lubianych utworów muzyki klasycznej, a także tematów z filmów i bajek. Muzycy odkryli też tajniki waltorni; zademonstrowali grę na samych ustnikach i zrobili instrument z węża ogrodowego. Okazało się również, że waltornia świetnie naśladuje odgłosy zwierząt!

fot. Antoni Hoffmann

Zatem uwaga! Za rogiem równie dobrze może skrywać się  koń lub krowa, albo muzyk z waltornią 😉

Tego dnia, muzycy Orkiestry Filharmonii Poznańskiej wręcz zawładnęli estradą i widownią, która wypełniła się do ostatniego miejsca! Niezwykle cieszymy się, że nasze Koncerty Rodzinne cieszą się Waszym uznaniem i już nie możemy doczekać się kwietniowego spotkania!

„Rodzinny koncert życzeń”, którego współtwórcami będziecie Wy (repertuar koncertu został wybrany w głosowaniu),  odbędzie się już w sobotę 13 kwietnia, o godzinie 11:00 w Auli UAM. Bilety na kwietniowy koncert można kupić zarówno TUTAJ  jak i w kasie biletowej Filharmonii Poznańskiej.

My już wiemy jaki program wybraliście i niebawem podzielimy się z Wami tą nowiną! 🙂

 

Do zobaczenia wkrótce!