To była prawdziwa uczta poetycko – muzyczna oraz dowód na to , że klasyka literatury jest wciąż żywa i pożądana przez młode pokolenie!

W sobotę, 18 listopada, miał miejsce kolejny Koncert Rodzinny z cyklu MUZYKOTEKA pt.  FREDROMANIA  (ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ)

Młoda publiczność, która tego dnia wypełniła Aulę Uniwersytecką po brzegi (!), w wykonaniu Emma Experience Orchestra oraz solistów: Mai Kolanoś, Karoliny Kram – Chojnackiej i Jacka Szwaja,  wysłuchała bajek Aleksandra Fredry w muzycznych aranżacjach Emmanueli Kluczyńskiej.

 

(od lewej: Karolina Kram-Chojnacka, Maja Kolanoś, Jacek Szwaj) fot. A. Hoffmann

 

W sobotnie przedpołudnie zabrzmiały takie kultowe utwory jak: Małpa w kąpieli, Bajka o osiołku,  Paweł i Gaweł, Żabki, Sowa, Koguty, Słowik.

Po za wspomnianą trójką solistów, w koncercie wystąpiła Emma Experience Orchestra prowadzona  przez jej liderkę i kompozytorkę muzyki – Emmę Kluczyńską. Koncert wyreżyserowali oraz poprowadzili Marlena Gnatowicz (kierowniczka Pro Sinfoniki) oraz Tomasz Ilmer.

FREDROMANIA to kolejny autorski projekt zrealizowany przez Pro Sinfonikę – Filharmonię Poznańską.

Cieszymy się, że i tym razem nasza wizja percepcji muzyki przypadła do gustu młodej publiczności!

I choć w uszach brzmią nam jeszcze dźwięki z sobotniego koncertu, ten przechodzi już do historii, bowiem przed nami (już 9 grudnia!) kolejne spotkanie i Koncert Rodzinny BaROCK, na który  serdecznie zapraszamy wszystkich naszych melomanów!

Przypominamy, że bilety na grudniowy koncert można kupić 24h/7 przez stronę Bilety24.pl, a także w kasie Filharmonii Poznańskiej od wtorku do piątku, w godzinach 13:00 – 17:00.