W sobotę, 7 października o godzinie 11:00, zainaugurujemy nowy sezon Koncertów Rodzinnych MUZYKOTEKA. Koncert pt. VIVAT PROSINFONIKA! uświetni jubileusz 55 – lecia naszej działalności!

Przypominamy, że tylko do końca sierpnia (!) trwa rezerwacja karnetów. Szczegółowe informacje oraz cennik znajdują się TUTAJ.

GWIAZDA NA JUBILEUSZ

Pierwszy koncert Pro Sinfoniki odbył się 4 października 1968 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pod hasłem Muzyka i wyobraźnia. To była sobota, a w koncercie wystąpiła wówczas Orkiestra Państwowej Filharmonii Poznańskiej pod batutą Stefana Marczaka, która wykonała Wariacje i fugę na temat Purcella Benjamina Brittena oraz Bolero Maurice Ravela. Młodzi melomani, którzy wypełnili tego dnia salę do ostatniego miejsca byli oczarowani miejscem, w którym się znaleźli, nierzadko pierwszy raz.

Jubileusz 55-lecia Pro Sinfoniki zainaugurujemy 7 października, o godzinie 11.00 Koncertem rodzinnym z cyklu MUZYKOTEKA.

W sobotnie przedpołudnie, na estradzie Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, wystąpi wschodząca gwiazda światowej pianistyki – Yoav LEVANON!

Ten urodzony w Izraelu, zaledwie 19 letni pianista ma już w swoim dorobku liczne nagrania płytowe oraz koncerty w najsłynniejszych salach koncertowych.

Miał niespełna 4 lata, gdy po raz pierwszy pojawił się na estradzie. Wkrótce także wygrał swój pierwszy konkurs pianistyczny w Izraelu, a wieku lat 7 zadebiutował z Israel Chamber Orchestra.

Przez cały ten okres znajdował się pod czujną opieką najwybitniejszych nauczycieli i pianistów z Izraela oraz zagranicy.

W wieku 17 lat dokonał nagrań dla światowego giganta Warner Classics. Na swój debiut płytowy „A Monument for Beethoven” (Pomnik dla Beethovena) wybrał wymagający program składający się z utworów Liszta, Chopina, Mendelssohna i Schumanna.

 

(fot. https://www.yoavlevanon.com/)

 

Niespełna rok temu, podczas Europa Open Air  we Frankfurcie nad Menem, zagrał z kolei koncert plenerowy dla 25-tysięcznej publiczności. W jego wykonaniu oraz hr-Sinfonieorchester Frankfurt, pod batutą Alaina Altinoglu, zabrzmiał Koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina, który dzięki transmisji telewizyjnej obejrzało niemal pół miliona widzów!

Od tego momentu kariera młodego pianisty nabrała rozpędu. Tylko od sierpnia zagra on serie koncertów w Szwajcarii, Niemczech i Francji, a na początku października zawita do Poznania by zainaugurować  sezony koncertów w Filharmonii Poznańskiej (6 października) i Pro Sinfoniki (7 października).

Młodemu artyście towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Szymona NAŚCISZEWSKIEGO.

W programie koncertu, oprócz  XX Koncertu fortepianowego d-moll KV466 Wolfganga Amadeusa Mozarta, usłyszymy utwór zamówiony przez Filharmonię Poznańską na 55-lecie Pro Sinfoniki pt. Vivat Pro Sinfonika!  Kompozytorem utworu, którego prawykonanie odbędzie się podczas inauguracji sezonu jest słynny, polski kompozytor, Krzysztof Meyer.

 

Przypominamy, że tylko do końca sierpnia (!) trwa rezerwacja karnetów. Szczegółowe informacje oraz cennik znajdują się TUTAJ.

Sprzedaż pojedynczych biletów  rozpocznie się we wrześniu.