Zachęcamy do zakupu biletów na lutowy koncert rodzinny z cyklu MUZYKOTEKA pt. RYTM I MELODIA, który odbędzie się w sobotę 18 lutego o godzinie 11:oo w Auli UAM w Poznaniu!

♦ LINK DO ZAKUPU BILETÓW 

Czy rytm jest już muzyką? Tę zagadkę postaramy się rozwiązać podczas kolejnego koncertu rodzinnego Pro Sinfoniki – Filharmonii Poznańskiej.

MUZYKOTEKA to sobotnie koncerty rodzinne, organizowane raz w miesiącu w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Dla małych i dużych miłośników muzyki, dla dawnych i nowych przyjaciół Pro Sinfoniki, dla znawców i amatorów, a także dla tych, których najzwyczajniej zainteresują nasze muzyczne projekty.

HISTORIA sobotnich koncertów sięga początków Pro Sinfoniki. Ich celem było i jest ukazanie piękna i różnorodności muzyki. Na Pro Sinfonicznej estradzie oklaskiwana była niezliczona rzesza artystów, wykonywane były dzieła różnych epok: stare i nowe, pochodzące z różnych stron świata. Istna muzykoteka, z której możecie brać to, co lubicie, czyli tradycyjne koncerty symfoniczne, muzykę ludową, muzykę popularną w niebanalnych opracowaniach, a także kino (nie takie) nieme.

 

KONCERT RODZINNY: RYTM I MELODIA, 18 II 2023, godz. 11:00, Aula UAM w Poznaniu

wykonawcy:
Perkusiści Filharmonii Poznańskiej

Grzegorz SIEK- perkusja
Jerzy MACKIEWICZ – perkusja
Beata SŁOMIAN – perkusja

w programie:
Walter Sommerfeld / Peter Sadlo, Max und Moritz, Ragtime
Jonathan Ovalle, Danza Furioso
Pete O’ Gorman, Fire
Brian Slawson (aranżacja), Upbeat suite: Piotr Czajkowski – Taniec małych łabędzi z baletu Jezioro Łabędzie; Modest Musorgski, Taniec kurcząt w skorupkach z Obrazków z wystawy; Georges Bizet, Taniec cygański z opery Carmen
Jerzy Marek Mackiewicz, Sambaneira – Roda

 

Zapraszamy!