W sobotę, 24 września, koncertem Muzyka Wielkich Miast – POZNAŃ, zainaugurowaliśmy  55. sezon artystyczny Pro Sinfoniki – Filharmonii Poznańskiej.

U progu Sezonu Jubileuszowego, młodzi melomani wysłuchali fragmentów obu koncertów skrzypcowych Henryka Wieniawskiego. Na estradzie Pro Sinfoniki zaprezentowali się skrzypkowie – Barbara Żołnierczyk i Wojciech Niedziółka – którzy już za kilka dni wezmą udział w kolejnych etapach przesłuchań XVI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Solistom towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod kierownictwem Agaty Zając, dla której był to dyrygencki debiut z naszą Orkiestrą.

 

Podczas koncertu Muzyka Wielkich Miast nie mogło zabraknąć ciekawostek o samym mieście. Tym razem był to Poznań, który przedstawiliśmy Wam w specjalnie przygotowanej relacji filmowej. Nie była to jednak zwykła wycieczka po Poznaniu. Z racji zbliżającego się Konkursu Skrzypcowego, postanowiliśmy wytropić dla Was wszystkie, bądź prawie wszystkie ślady Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Kto był, ten mógł przekonać się, jak silny był i nadal jest związek słynnego skrzypka i kompozytora ze stolicą Wielkopolski.

Dziękujemy wykonawcom za moc muzycznych wrażeń, jednocześnie życząc im powodzenia podczas konkursowych zmagań.

Tak było w sobotę, a jak będzie w sobotę 17 grudnia? Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny koncert rodzinny MUZYKOTEKA: Muzyka Wielkich Miast – WENECJA.

Bilety na to spotkanie, będą dostępne wkrótce za pośrednictwem portalu Bilety24.pl oraz w zakładce na stronie: BILETY i KARNETY – BILETY ONLINE.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

 

Dofinansowano ze środków: