MUZYKOTECZKA powraca! Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, sobotnie audycje dla najmłodszych powracają do Sali Lubrańskiego UAM.

W tym sezonie, dla  najmłodszych, przygotowaliśmy szereg niespodzianek. Sezon muzycznych spotkań rozpoczniemy w sobotę  24 września o godzinie 10:00 koncertem „Witamy w krainie muzyki”. Tego dnia zaprosimy Was w podróż do krainy, w której króluje muzyka. Poznacie nowych  przyjaciół   oraz  reguły panujące w krainie królowej Muzyki. Tego dnia nie zabraknie dobrej zabawy, pięknych melodii i energicznych rytmów. Przygotujcie zatem ręce do klaskania i nogi do tupania!

 

PROGRAM

Drodzy Rodzice! Harmonogram koncertów w sezonie 2022/23 możecie zobaczyć TUTAJ.

 

BILETY

Od tego sezonu, bilety na MUZKOTECZKĘ będzie można nabywać TYLKO w internecie. Sprzedaż prowadzona będzie za pośrednictwem portalu  Bilety24.pl i naszą stronę LINK DO ZAKUPU

Koszt biletu dla dziecka wraz z jednym opiekunem to 30 zł.

Każdorazowo, do dystrybucji trafiać będzie limitowana liczba – 60 biletów.

Nie będzie możliwości zakupu biletu przed koncertem, w kasie biletowej UAM.

WAŻNE: zakup na stronie Bilety24.pl (wersja przykładowa) 1 bilet = dziecko + opiekun = jedna transakcja.

 

O KONCERTACH

MUZYKOTECZKA  – czyli Filharmonia dla MALUSZKA to cykl koncertów dedykowany najmłodszym odbiorcom, którzy rozpoczynają swoją przygodę z muzyką.

Cykl ma charakter edukacyjny, a jego celem jest stopniowa i systematyczna nauka aktywnego słuchania, wypracowanie poczucia rytmu,  rozbudzenie dziecięcej wyobraźni i wrażliwości muzycznej oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych.
W rodzinnej  atmosferze, na mięciutkim dywanie, wśród kolorowych poduszek, dzieci będą nie tylko aktywnie słuchać ale też śpiewać, klaskać a nawet podejmować pierwsze próby muzykowania.
Koncerty MUZYKOTECZKI są autorską metodą edukacji wczesnomuzycznej uwzględniająca  neurobiologię  mózgu dziecka, a także posiłkującą się sprawdzonymi koncepcjami   E. J. Dalcrozea, E. E. Gordona, K. Orffa oraz TPR (Total Physical Response).
Dawka bodźców dostosowana do możliwości percepcyjnych najmłodszych melomanów rozbudza integrację sensoryczną, wzmacnia koncentrację uwagi, poczucie wartości, spostrzegawczość, harmonię ruchów oraz pozytywne emocje.
 

Wszystkich chętnych zapraszamy raz w miesiącu, do Sali Lubrańskiego, w budynku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu. Przeciętny czas koncertu to 30 minut.

MUZYKOTECZKA to doskonała zabawa dla najmłodszych, a zarazem sposób na wspólne, rodzinne spędzenie czasu!