W piątek, 25 maja, podczas koncertu Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, świętowaliśmy podwójny jubileusz prof. Marka Pijarowskiego. Koncert pt. „Maestro” uświetnił obchody 50-lecia Jego pracy artystycznej oraz 70. urodzin.

Wybitny artysta, ceniony w kraju i za granicą dyrygent, znakomity pedagog, sprawny manager kultury, a nade wszystko niezwykły Człowiek  – tak w kilku słowach można opisać postać prof. dra hab. Marka Pijarowskiego, który w tym roku obchodzi swój podwójny jubileusz – 70. rocznicę urodzin oraz 50-lecie pracy artystycznej.

Młodej publiczności koncertów Pro Sinfoniki – Filharmonii Poznańskiej, postać Profesora jest na pewno znana z naszych sobotnich koncertów . W ostatnim czasie, to właśnie Profesor zwykł inaugurować sezony MUZYKOTEKI, stając na czele orkiestry za pulpitem dyrygenckim.

W piątkowy wieczór, w imieniu całej społeczności Pro Sinfoniki, życzenia oraz drobny upominek na ręce Maestro Marka Pijarowskiego, złożyła kierownik Pro Sinfoniki – Filharmonii Poznańskiej dr Marlena Gnatowicz.

Na koniec zachęcamy do obejrzenia niezwykle ciekawego Q&A Filharmonii Poznańskiej z prof. Markiem Pijarowskim. W rozmowie m.in. o muzycznej pasji, młodych artystach, rodzinie czy…długich włosach 😊