Po serii koncertów internetowych Muzyka Wielkich Miast, na naszym kanale pojawiły się kolejne odcinki audycji muzycznych #MUZONET. To cykl, który rozpoczęliśmy w zeszłym roku, w skutek pandemii i zamknięcia szkół. Teraz, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, możemy go kontynuować, publikując dla Was muzyczne treści.

Odcinek pod tytułem „Dworski bal u króla Ludwika” to skarbnica wiedzy dotycząca francuskiej szkoły barokowej, a po krótce także sytuacji politycznej w XVII – wiecznej Francji, znajdującej się wówczas pod rządami Ludwika XIV, słynnego Króla Słońce.  Dworska etykieta, piękne barokowe stroje i instrumenty, a przede wszystkim muzyka i sylwetki kompozytorów takich jak Jean Babtiste Lully, Francois Couperin, Jean Martin Leclair – to wszystko co chcieliśmy pokazać Wam podczas tej lekcji muzyki.

 

Najnowszy odcinek #MUZONET to z kolei niespodzianka dla naszych najmłodszych słuchaczy, którzy pamiętają jeszcze muzyczne spotkania, w przedszkolach i żłobkach, z Panem Świerszczem. „Wyspy pełne dźwięków”. Piaszczyste plaże, lazurowa woda i mnóstwo kolorowej muzyki! Stęskniliście się za Panem Świerczem? Zapraszamy do obejrzenia naszej audycji #MUZONET „Wyspy pełne dźwięku”!