Korzystając z wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi i  młodzieżą oraz 50-letniej już tradycji koncertów Pro Sinfoniki proponujemy Państwu cykl audycji muzycznych Śladami Muzyki, z którym od przełomu września i października będziemy się pojawiać w wielkopolskich szkołach.

Wbrew obiegowym opiniom obserwujemy, jak entuzjastycznie młodzież reaguje na kontakt z muzyką. Obcowanie ze wspaniałymi dziełami rozwija wyobraźnię, kreatywność, a przede wszystkim wyrabia poczucie smaku, wprowadzając w świat muzyki jakże innej aniżeli ta, słuchana na co dzień.

Mając na względzie dość mały, a nierzadko znikomy, udział muzyki w edukacji szkolnej, proponujemy Szkołom cykl audycji wyjazdowych – tzw. Muzomobil – organizowanych przez działającą pod skrzydłami Filharmonii Poznańskiej Pro Sinfonikę. Przed nami 52. sezon działalności na rzecz dzieci i młodzieży. Sezon zatytułowany „Śladami Muzyki”, podczas którego przedstawimy 8 różnorodnych tematów zawierających cały kalejdoskop informacji o gatunkach muzycznych, utworach, stylach, instrumentach i nie tylko!

Program audycji na rok szkolny 2019/20 dostępny jest tutaj i w zakładce Muzomobil – Koncerty Szkolne

Zapraszamy do współpracy!